Jeśli chcesz, aby planowany remont przebiegł zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, musisz wybrać odpowiednią ekipę remontową. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Czym się kierować? Odpowiadamy w artykule!

Jak wybrać firmę remontową? Porady

Firma remontowa, którą wybierzesz do remontu swojego domu lub mieszkania, powinna cieszyć się dobrymi opiniami. Najlepiej, jeśli popytasz wśród przyjaciół i rodziny, czy nie korzystali w ostatnim czasie z usług jednej z okolicznych firm.

Niestety, nawet jeśli bliscy zdecydowali się na pomoc specjalistów, może okazać się, że firma remontowa jest za droga, nie ma terminów, zakończyła działalność lub nie oferuje usług, których potrzebujesz. Co wtedy? Trzeba znaleźć inną ekipę. Pamiętaj o  sprawdzeniu kilku naprawdę istotnych szczegółów.

Kosztorys, umowa i komunikacja z ekipą budowlano-remontową

Powinieneś zacząć od sprawdzenia stron internetowych okolicznych firm. Ważne, żeby informacje o oferowanych usługach były przedstawione w przejrzysty sposób. Dobrym przykładem jest strona naszej firmy A.W. Construction, gdzie znajdziesz osobną zakładkę „Oferta”! 

Również informacja o wstępnej wycenie (bardzo często darmowej) powinna znaleźć się w zasięgu Twojego wzroku. Firma budowlano-remontowa powinna jasno omówić wszystkie koszty usługi, i to już na etapie podpisywania umowy. 

Co powinno się w niej znaleźć? Szczegółowo rozpisane zaliczki, koszty materiałów, terminy płatności wynagrodzeń, przewidywany czasu zakończenia prac, a także warunki udzielenia gwarancji. Powinieneś skorzystać z pomocy osoby, która zna się na pracach budowlanych. Dzięki temu łatwo upewnisz się, że kosztorys jest dokładny i nie dasz się nabrać na nieuczciwe zagrywki.

Na tym etapie ważne jest, abyś niczego nie pominął! Jeśli masz pomysł na remont starego domu i wiesz, jakich usług potrzebujesz, od razu omów je z firmą. W ten sposób kosztorys stanie się dokładny, a Ty będziesz mógł podpisać umowę uwzględniającą wszystkie koszty.

Na co zwracać uwagę, wybierając ekipę remontową? 4 porady

  • Niech firma remontowa, którą wybierzesz, wykona wszystkie lub większość prac. Zatrudnianie tylko jednej ekipy to łatwiejsza kontrola nad procesem. Nie musisz zgrywać ze sobą terminów i martwić się, czy specjaliści z różnych firm będą umieć ze sobą współpracować.
  • Masz wątpliwości? Poproś, aby firma budowlano-remontowa pokazała Ci certyfikaty, listy polecające lub inne potwierdzenia dotychczasowych doświadczeń. Żaden dokument nie jest gwarancją, że praca będzie wykonana perfekcyjnie, ale jest to dobry początek rozmów (szczególnie jeśli nie masz pewności lub nie możesz znaleźć opinii o danej ekipie).
  • Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, zapytaj o ceny u konkurencji. Jeśli koszty bardzo się różnią, warto zastanowić się, z czego to wynika. Może się okazać, że bardzo niskie ceny związane są z małym doświadczeniem, a wysokie – z próbą naciągnięcia nieświadomej osoby.
  • Patrz na galerie z przykładowymi realizacjami, a jeśli ich nie ma, poproś o zdjęcia! Jeśli masz np. pomysł na remont starego domu i chcesz, żeby został wykończony w konkretny sposób, znajdź ekipy, które mają doświadczenie w podobnych pracach! Remonty starych domów na realizacjach pomogą Ci upewnić się, że wybierasz fachowców.

Współpraca z firmą budowlano-remontową nie musi być trudna! Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy, napisz do nas! W A.W. Construction szybko odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy darmową wycenę.