“Małe, ciasne, ale własne” – tymi słowami najczęściej zaczyna się przygoda z nowym mieszkaniem o niewielkim metrażu. Choć na pozór małe mieszkania kojarzą nam się przede wszystkim z ciepłem i przytulnym klimatem, to ich aranżacja często jest nie lada wyzwaniem dla właścicieli. Jak urządzić malutkie mieszkanie, żeby pomieścić w nim wszystko to, czego potrzebujemy, ale wciąż cieszyć się komfortem i funkcjonalnością? Zobacz nasze inspiracje na trzy aranżacje małych mieszkań: małej sypialni, małego pokoju dziennego w bloku i kawalerki.

Mała sypialnia – aranżacje

Na początek warto zastanowić się nad odpowiednim doborem kolorów ścian, które optycznie powiększą niewielką przestrzeń i rozświetlą wnętrze. Najlepiej sprawdzą się tu jasne kolory – biele, szarości, delikatne beże, które można przełamać ciemniejszym akcentem, np. ścianą za łóżkiem w kolorze granatu lub butelkowej zieleni.

Do niewielkich przestrzeni sypialnianych polecamy lekkie i mobilne meble, które można przenosić w dowolne miejsce lub składać. Świetnym patentem są tu łóżka z wysuwanymi szufladami, w których schowamy pościel, a także szafki nocne na kółkach. Jeśli chodzi o szafę, warto sięgnąć po modele z lustrzanymi frontami, które sprawią, że mała sypialnia zyska na przestronności.

Sprytne aranżacje małego pokoju dziennego w bloku

Pokój dzienny w bloku niejednokrotnie pełni kilka funkcji – jadalni, salonu, a czasem i gabinetu. Jak w takim razie pomieścić wszystkie meble na ograniczonej przestrzeni? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest odpowiednia aranżacja okien. W aranżacji małego mieszkania wybierajmy jasne zasłony i delikatne firanki, które nie będą zabierać światła.

O przytulny klimat w pokoju dziennym zadbają rośliny, które doskonale ożywią przestrzeń aranżowaną w jasnych kolorach. Jeżeli nasze wnętrze ma pełnić również rolę sypialni, warto przemyśleć stworzenie antresoli z łóżkiem, pod którą umieścimy szafę lub biurko.

Kawalerka – ciekawe aranżacje

Urządzanie kawalerki wcale nie musi być problematyczne – wystarczy, że będziemy kierować się kilkoma zasadami. Na małej powierzchni zadbajmy o jasną kolorystykę i funkcjonalność w każdym miejscu. W miarę możliwości ograniczajmy liczbę mebli wolnostojących i wybierajmy te tworzone na zamówienie. Dobrym pomysłem jest także rezygnacja ze zbyt wielu ścianek działowych, co otworzy przestrzeń i optycznie ją powiększy.

Pamiętajmy, by całą aranżację kawalerki utrzymać w jednej stylistyce, a jasną tonację przełamać mocniejszym kolorem, który widoczny będzie w całym mieszkaniu.

A.W. Construction – profesjonalne remonty małych mieszkań na Śląsku

Znalazłeś już najlepszy sposób na aranżację małego mieszkania, ale nie wiesz, jak zabrać się za remont? Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy wykończeniowej A.W. Construction z Zabrza, która specjalizuje się w remontach małych mieszkań na Śląsku – w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Chorzowie, Mikołowie i innych miastach Aglomeracji Śląskiej. Zespół specjalistów z Arielem Włodarczykiem na czele zadba o doskonały wystrój Twojego wnętrza, a także o jego funkcjonalność i niepowtarzalny charakter. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów i współpracy z A.W. Construction, skorzystaj z darmowej wyceny, uzupełniając formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej.