Stylowe meble o prostych, geometrycznych kształtach, stonowana kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń i dekoracyjny minimalizm – wszystko to kojarzy nam się z nowoczesnymi wnętrzami domów, które zachwycają swą funkcjonalnością i praktycznością. Taki styl z pewnością pokochają osoby, które cenią sobie porządek i aranżacyjną harmonię. Zobacz, jak w prosty sposób Ty także możesz stworzyć piękne, nowoczesne wnętrza w swoim domu!

Nowoczesne wnętrza domów – czyli jakie?

Pierwsze, co przychodzi nam na myśl, gdy mówimy o nowoczesnych wnętrzach domów, to przestrzeń i maksymalna funkcjonalność. W tych pomieszczeniach króluje zasada: „mniej znaczy więcej”, która dotyczy zarówno dobieranych mebli i kolorystyki, jak i dodatków dekoracyjnych, ograniczonych tu do niezbędnego minimum. Często spotykanym rozwiązaniem w pięknych, nowoczesnych wnętrzach jest również łączenie ze sobą kilku pomieszczeń, np. kuchni z salonem oraz sypialni z łazienką.

Nowoczesne wnętrza domów utrzymane są zazwyczaj w jasnej, stonowanej kolorystyce, która ma przywodzić na myśl spokój, harmonię, czystość, a czasami wręcz surowość. By nadać im jednak nieco bardziej przytulny charakter, możemy wzbogacić je o kontrastujące kolorystycznie dodatki i detale, pamiętając przy tym o tym, by nie zaburzyć prostoty całego wnętrza.

Nowoczesne wnętrza pokoi – jak zaaranżować salon i sypialnię?

Jeżeli decydujemy się na aranżację salonu i sypialni w stylu nowoczesnym, musimy pamiętać przede wszystkim o wysokiej jakości użytych materiałów wykończeniowych oraz dekoracji. W takich wnętrzach możemy pokusić się o wybór naturalnej podłogi drewnianej, ale wyłącznie tej z prostym wyglądem słojów. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również beton – użyty zarówno na podłodze, jak i na ścianie (beton dekoracyjny).

Meble, które mają stanowić bazę nowoczesnych wnętrz pokoi, powinny wyróżniać się prostotą i neutralną kolorystyką, np. białą lub szarą. Z wystrojem takich pomieszczeń idealnie komponują się elementy szklane, aluminiowe oraz stalowe. Ci, którzy nie boją się odważnych połączeń aranżacyjnych, mogą zdecydować się także na zestawienie nowoczesnych akcentów z tymi nieco bardziej klasycznymi, np. z elementami z marmuru lub granitu.

Nowoczesne wnętrza kuchni – postaw na prostotę!

Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym musi być przede wszystkim przestronna i minimalistyczna. Bez względu na metraż i rozmieszczenie poszczególnych elementów domownicy powinni poruszać się po niej swobodnie i mieć dobry dostęp do wszystkich jej części. W nowoczesnych wnętrzach kuchni również dominuje jasna, pastelowa kolorystyka – biel, beż, delikatna szarość, jasne odcienie błękitu lub zieleni, które często wykończone są na wysoki połysk.

Warto również podkreślić, że w kwestii nowoczesnego wystroju kuchni musimy skupić się nie tylko na ogólnym wyglądzie pomieszczenia (kolorystyce, doborze mebli oraz ograniczeniu akcentów dekoracyjnych), ale także na funkcjonalności i odpowiednim jego zagospodarowaniu. Częstym zabiegiem w tego typu wnętrzach jest wybór zabudowy kuchennej na wymiar oraz montaż wyspy kuchennej, która z jednej strony pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni kuchni, a z drugiej zapewni większy komfort podczas przyrządzania posiłków.