Praktyczny salon to nie tylko miejsce odpoczynku i spożywania posiłków z rodziną, ale także przestrzeń do przechowywania przedmiotów. Nie mamy na myśli jedynie szafek, regałów oraz półek. Miejsce do przechowywania rzeczy może być oryginalne i pełnić kilka funkcji jednocześnie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz artykuł.

Modne stoliki z geometrycznymi wzorami

Miejsce do przechowywania jest szczególnie ważne w mniejszych salonach. Zazwyczaj masz w nich do dyspozycji naprawdę niewiele miejsca i odpowiednie zagospodarowanie każdego kąta staje się kluczowe. Ciekawą propozycją jest stolik z miejscem do przechowywania. To jednocześnie dekoracja, ale też funkcjonalny przedmiot.

Kawowy stolik to świetne miejsce do przechowywania rzeczy

Niewielki, okrągły stolik kawowy wykonany z drutu to modna opcja. Możesz przechowywać w nim narzuty, poduszki, czy gazety. Takie meble mają stabilną konstrukcję, a ich otwieranie i przenoszenie jest łatwe. Zmiana aranżacji salonu będzie naprawdę prosta i szybka.

Ponadto metalowe druty układają się w ciekawe wzory. Dzięki temu stolik z miejscem do przechowywania dopasujesz do stylu danego wnętrza. Mebel sprawdzi się nie tylko w salonie (gdzie można na nim postawić np. doniczkę), ale także w sypialni (jako zamiennik szafki nocnej).

Duży stół z szufladami

Inną opcją jest prostokątny stół kawowy, który zachwyca licznymi szufladkami i praktyczną półką. Szuflady mogą być wygodne w użyciu, np. przez system otwierania naciskiem punktowym. Bezpiecznie skorzystają z niej także dzieci.

Większy stolik z miejscem do przechowywania powinien mieć jak najwięcej szuflad w miejsce półek. Sprawią one, że mebel będzie stale utrzymany w porządku, a potrzebne rzeczy wciąż będą na wyciągnięcie ręki. Tego typu stoliki charakteryzują się większą funkcjonalnością. Możesz zjeść przy nich posiłek lub wypić kawę.

Stolik z miejscem do przechowywania dla dzieci

Jeżeli w salonie znajduje się kącik dziecka lub maluch nie ma swojego pokoju, pomyśl o dziecięcym meblu z szufladami. Stolik z miejscem do przechowywania to praktyczny schowek na zabawki, ale także wyposażenie uczące utrzymywania porządku i odkładania przedmiotów na swoje miejsce.

Pufy z miejscem na drobne przedmioty

Inną opcją są praktyczne pufy. Szczególnie docenią je właściciele małych salonów z aneksem kuchennym, gdzie liczy się spójność kolorystyczna i oszczędność detali. Modna pufa do przechowywania sprawdzi się też jako miejsce do trzymania koca, gazet, zabawek lub innych przedmiotów, które w normalnych warunkach zagracałyby salon.

Pufa do przechowywania rzeczy to bardzo stylowe rozwiązanie. Możesz wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych oraz kształtów. Dzięki temu bez trudu znajdziesz model pasujący do konkretnej aranżacji wnętrza. Do spójnego kolorystycznie zestawu dobierz choć jedną podłużną i większą pufę (np. dwuosobową). Zapewni Ci więcej miejsca dla gości, domowników i – oczywiście – Twoich rzeczy!

Miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów jest bardzo ważne. Dzięki odpowiednim meblom zachowasz porządek i każdego dnia będziesz czuł się komfortowo. Jeżeli masz wątpliwości co do praktyczności danego rozwiązania, zapytaj o pomoc ekspertów ze sklepu, którego oferta Cię zainteresowała.

Zadbaj o swoją wygodę i estetykę swojego salonu już dziś!